Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Dlaczego pozwalamy naszym dzieciom pić?

Utworzono dnia 18.12.2021

 

TEMAT SZCZEGÓLNIE WAŻNY W OKRESIE ŚWIĄT I ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ SYLWESTRA !
PAMIETAJ: "SZAMPANY DLA DZIECI" ORAZ INNE NAPOJE  DLA DZIECI PRZYPOMINAJĄCE ALKOHOLE- również przyczyniają się do tworzenia niekorzystnych wzorców picia alkoholu !

Dlaczego pozwalamy naszym dzieciom pić? Podawanie dzieciom alkoholu zwiększa prawdopodobieństwo upijania się w późniejszym wieku.
Badacze z Narodowego Centrum Badań nad Narkotykami i Alkoholem w Australii, którzy przeprowadzili siedmioletnie badanie, poinformowali, że wśród dzieci, których rodzice pozwalali na „łyk alkoholu”, aż 69 procent zgłosiło upijanie się w wieku 18 lat — w porównaniu z 42 procent dla dzieci, którym w ogóle nie wolno było spożywać alkoholu.

Naczelna izba lekarska w Wielkiej Brytanii zaleciła dzieciństwo bez alkoholu jako najzdrowszą opcję. Wiele badań sugeruje, że zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci może ucierpieć w dłuższej perspektywie, jeśli zaczną pić w młodym wieku.

Mimo powyższych danych wielu rodziców nadal uważa, że od czasu do czasu „mały łyk” pomaga utrzymać zdrowy stosunek do picia. Na przykład księżna Kornwalii przyznaje, że jej miłość do wina była pielęgnowana w młodym wieku. „Mój ojciec zajmował się winem, więc jako dziecko wychowywałam się, pijąc wino i wodę, podobnie jak Francuzi” – powiedziała.

Eksperci doradzają jednak zgodnie, aby rodzice nie próbowali „odczarowywać” alkoholu, pozwalając dzieciom na spróbowanie go, zwłaszcza przy specjalnych okazjach” – mówi lekarz pierwszego kontaktu dr Sarah Jarvis, ekspert ds. zdrowia dzieci i doradca medyczny Drinkaware.

Warto o tym pamiętać szczególnie w kontekście zbliżających się świąt i imprez sylwestrowych.

Przygotował Daniel Melerowicz na postawie „Why we let OUR children drink: Three defiant mothers hit back after a study said giving youngsters alcohol can lead to binge drinking in later life” Rachel Hall – Jill Foster.
źródło: https://www.dailymail.co.uk

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.