Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

III Powiatowa Konferencja GKRPA

Utworzono dnia 09.11.2022

11 października 2022 r. w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie odbyła się III Powiatowa Konferencja Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowym w Mikołowie pod haslem "Uzależnienia behawioralne - od teorii do praktyki" poświęcona zagadnieniom związanym z uzależnieniami behawioralnymi jako nowym wyzwaniem dla terapeutów, psychologów oraz pracowników służb i instytucji pomocowych, którzy by udzielić adekwatnej informacji i pomocy swoim klientom – szczególnie dzieci
i młodzieży - potrzebują  rzetelnej wiedzy na temat specyfiki tych problemów. Konferencję swoim patronatem objęło Krajowe Cenrtum Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz Uniwersytet SWPS.

Na początku Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapozanć się z Apelem, jaki w trakcie minionych Mikołowskich Dni Profilaktyki został opracowany przez dzieci i młodzież szkolną oraz wysłuchać wykładu dr Magdaleny Rowickiej, która w przystępny sposób, podpierając teoretyczzną wiedzę wieloma przykładami opowiedziała o uzależnieniach behawioralnych, ich genezie i wpływie jaki wywierają na ludzkie życie. Następnie odbyły się warsztaty w mniejszych grupach na tematy związane z hazardem, cyberprzemocą, uzależnieniem od gier komputerowych.
 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.