Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

MIKOŁOWSKIE DNI PROFILAKTYKI

Utworzono dnia 23.09.2022

Wzruszenie, podziw i duża doza motywacji do dalszych działań – tak chyba można podsumować pierwsze Mikołowskie Dni Profilaktyki, które rozpoczęły się 22 września. W ramach Dni w "Białym Domku" spotkała się młodzież z mikołowskich szkół oraz pracujący z nimi pedagodzy i psycholodzy szkolni.

Bardzo dynamiczna praca rozpoczęła się od warsztatów w dwóch grupach – pedagodzy i psycholodzy i osobno młodzież zastanawiali się nad tym „Co dalej z profilaktyką” - bo taki tytuł przyświeca całemu przedsięwzięciu. Co dalej – czyli jakie działania są pożądane i skuteczne, a jakie nie są i należy je „wyrzucić do kosza”.

W drugiej części doszło do spotkania obu grup, porównania ich punktów widzenia i próbie stworzenia listy działań które będą realizowane w kolejnych miesiącach i latach. Zaskoczyło ogromne zaangażowanie młodzieży oraz nauczycieli za co serdecznie dziękujemy. Pomysłodawczynią spotkania była pani Katarzyna Gembara – prezes Klubu Abstynenta "Powrót", która wraz z panią Magdaleną Augustynowicz – Starszym Inspektorem ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom zrealizowała całe spotkanie.

Podziękowania składamy również panu Beniaminowi Bożek – przewodniczącemu Młodzieżowej Rady Miejskiej Mikołowa – za moderowanie spotkania oraz członkom Stowarzyszenia „Powrót” za pomoc organizacyjną.

W spotkaniu uczestniczyli również zastępcy Burmistrza Mikołowa – pani Iwona Spychała-Długosz oraz pan Mateusz Handel.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ścisłej współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - www.gkrpa.mikolow.eu.

 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.