Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Alkohol a arytmia serca.

Utworzono dnia 14.01.2022

Zgodnie z badaniami nadużywanie alkoholu wiąże się ze zwiększonym ryzykiem śmierci u osób z arytmią serca.

Naukowcy dokonali przeglądu zgonów wśród prawie 115 000 pacjentów w wieku 15-54 hospitalizowanych z powodu nieprawidłowego rytmu serca (arytmii) w latach 2010-2014.
U blisko 10% pacjentów z tej grupy rozpoznano używanie alkohol definiowane jako picie powodujące problemy w domu, pracy lub szkole.
Pacjenci z arytmią byli znacznie bardziej narażeni na śmierć w szpitalu, jeśli mieli zatkane tętnice, cukrzycę lub byli w wieku od 45 do 54 lat.

„Nadużywanie alkoholu ma szkodliwy wpływ na zdrowie fizyczne, prowadząc do większej liczby chorób i śmierci u pacjentów z problemami serca. Jest to pierwsze badanie, w którym zbadano, czy nadużywanie alkoholu jest czynnikiem ryzyka zgonu u pacjentów hospitalizowanych z arytmią” – powiedział autor badania, dr. Rikinkumar Patel, lekarz rezydent na Oddziale Psychiatrii w Griffin Memorial Hospital w Norman, Okla.
Arytmie występują, kiedy serce bije zbyt wolno, zbyt szybko lub nieregularnie. Nadmierne spożywanie alkoholu sprzyja rozwojowi arytmii.

„Lekarze powinni edukować pacjentów z problemami alkoholowymi o ryzyku hospitalizacji z powodu arytmii i zwiększonym ryzyku śmierci. Należy opracować modele opieki zintegrowanej, aby sformułować strategie przeciwdziałania problematycznemu spożywaniu alkoholu i poprawy jakości życia pacjentów” powiedział dr Patel.

Przygotował Daniel Melerowicz na postawie: Robert Preidt: „Alcohol and Arrhythmia a Deadly Mix”

Źródło: https://consumer.healthday.com/general-health-information-16/alcohol-abuse-news-12/alcohol-and-arrhythmia-a-deadly-mix-759738.html?fbclid=IwAR12ykQYXJRpz2ektDa9LJWA8bv2F8GK7VVV8QuXL848YnT18iB0sHMu0M8

 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.