Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Relacja z konferencji "Obszary ZMIANY"

Utworzono dnia 20.06.2023

W dniach 13-14 czerwca 2023 r. w Mikołowie miała miejsce ogólnopolska konferencja "Obszary ZMIANY - efektywna profilaktyka uzależnień, FASD oraz przemocy", w trakcie której  ponad 100 osób z różnych części kraju uczestniczyło w wartościowych i rozwijających wykladach oraz warsztatach.

Konferencja rozpoczęła się od przyznania wyróżnień "Odpowiedzialny sprzedawca 2023", które trafiły do przedsiębiorców przykładających szczególną uwagę do ochrony osób małoletnich poprzez konsekwetne weryfikowanie dowodów osobistyych przy próbie zakupu alkoholu i odmowę sprzedaży w razie ich braku. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wyróżniła Przedsiębiorców: Adama Fojta, Bogumiłę i Zbigniewa Wicherek oraz Oliwiera Grzywoka.

Następnie swoje wykłady wyglosili: Katarzyna Łukowska - zastępca dyrektora Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, Dorota Jaszczak-Kużmińska - członkini Rady ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie przy KCPU oraz Daniel Melerowicz - dyrektor Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie oraz przewodniczący GKRPA w Mikołowie.

Drugi dzień konferencji miał charakter warsztatowy. Uczestnicy mogli wziąć udział w superwizji (grupa Balinta) prowadzonej przez psychoterapeutów - Daniel Melerowicza oraz Szymona Czaplińskiego, warsztatacie dotyczącym współpracy samorządów lokalnych z innymi podmiotami w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych prowadzonym przez Rafała Zwolińskiego oraz warsztacie na temat wspomagania rozwoju dzieci z syndromem FASD prowadzonym przez Magdalenę Augustynowicz. Osobny warsztat przeznaczony był dla dzielnicowych KPP w Mikołowie i został przeprowadzony przez Sylwestra Lewandowskiego.

Równolegle w Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie uczniów mikołowskich szkół średnich z Przemysławem Staroniem, który przeprowadził warsztat "Kiedy to się skończy - czyli jak wyjść z kryzysu i radzić sobie z tym, co trudne."

Konferencja była niezwykle bogatym i poszerzającym horyzonty doświadczeniem, które pozwoliło osobom pracującym na co dzień w obszarach szeroko pojętej pomocy społecznej i oświaty na wymianę doświadczeń, dyskusję, rozwijanie kompetencji i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu.

Organizatorami Konferencji były mikołowskie jednostki: Centrum Integracji Społecznej, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz Centrum Aktywności Społecznej. Patronat nad wydarzeniem sprawował Uniwersytet SWPS oraz Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

 

Relacja z konferencji "Obszary zmiany"

Utworzono dnia 20.06.2023, 07:54

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.